Baron-Fuenté, CHAMPAGNE

Od 17. století vlastnila rodina BARON vinice v Charly-sur-Marne, západně od oblasti Champagne.

Dolorès Fuenté je dcerou španělských přistěhovalců, před příchodem do Francie poznala tvrdou stranu života ve Španělsku. Francouz, Gabriel Baron, se kterým se Dolorès Fuenté poprvé potkala v místní taneční síni je synem vinaře. Ale v polovině dvacého století nebylo povolání vinaře příliš uznávané. Gabriel chtěl na svou vyvolenou Dolorés zapůsobit a tak předstíral, že je pošták. Po čase se samozřejmě vše dozvěděla a v roce 1961 se konala svatba. Při této slavnostní události dostal Gabriel Baron od svého otce 1 ha vinic. O šest let později Gabriel Baron a Dolorès Fuenté jako symbol svého manželství postavili vinařský dům Baron-Fuente a začali prodávat víno. První lahve byly vyráběny a prodávány přímo z jejich domu.

V roce 1983 se jejich dcera Sophie připojila k Gabrielovi a Dolorèsovi a začala pracovat s rodiči. O devět let později, v roce 1992 se i jejich syn Ignace připojil ke stále rostoucímu vinařství. V té době vlastnili již 13 ha vinic v Charly-sur-Marne, na krásných březích řeky Marne. Dnes je Champagne Baron-Fuenté vlastníkem 38 ha vinic a rodinné značka Baron-Fuenté. Celé vinařství je řízeno Ignacem a Sophie. Jejich skvělé champagne má na starosti Ignace. Pomáhá mu jeho šéf Orlando. Je zodpovědný za zpracování všech šampaňských.

Zabrazit jako Tabulka Seznam
Seřadit podle
Zobrazit na stránku

Baron-Fuenté Champagne Galipettes Brut BIO

Zlatý odstín šampaňského má ovocný buket. Chuť je čerstvá a komplexní s dlouhotrvajícími vůněmi. Struktura je vyvážená s ovocnými vůněmi a náznaky opečeného chleba.
Skladem
990,00 Kč s DPH